İstanbul Havalimanı Mobil Uygulaması

Dünya genelinde en büyük alt yapıya sahip olan İstanbul Havalimanı, 29 Ekim 2018 tarihinde ilk fazı ile birlikte hizmete sunulmaya başlamıştır. Tam olarak 6 Nisan 2019 tarihinde yolcuların tümüne hizmet vermeye başlayan alan görkemli gösterişi ile herkese kendisini beğendirmeyi başarmış, 76,5 milyonluk bir alana sahiptir. Birçok güzel özelliği bünyesinde bulunduran İstanbul havalimanı yapmış olduğu mobil uygulama ile de kullanıcılara birçok alanda kolaylıklar sağlamayı başarmaktadır. Bu özellikler içerisinde evden havalimanına özelliği, uçuş takibi özelliği, harita özelliği, İstanbul'u keşfet özelliği, ulaşım seçenekleri gibi başlıca özellikler yer almaktadır.

 

 

Uçuş Takibi Özelliği

Uygulamanızı kaydetmek için size büyük kolaylık sağlayan bu özellik ile uçuş esnasında kullanacağınız biniş kartını rahatlıkla taramayı başarabileceğiniz gibi aynı zamanda bu uygulama özelliği üzerinden uçuşunuzu rahatlıkla arayıp kaydetmenize yardımcı olacaktır. Tüm bunlar ile birlikte bu mobil uygulama üzerinden evden havalimanına ait olan bir özellik geliştirilmiştir. Bu uygulama ile eviniz ile havalimanı arasında yer alan mesafe hesaplanır ve evinizden ne kadar sürede havalimanına gidiş sağlayabileceğinizi sizlere detaylı bir şekilde sunar.

 

 

Harita Özelliği

Bu mobil özellik ile dünyanın en geniş ve büyük havalimanını rahatlık ile keşif yapmanıza yardımcı olmaktadır. Özellikle havalimanının içerisindeyken ihtiyacınız olan lavaboları ya da restoranları kısa süre içerisinde rahatlıkla bulmanıza yardımcı olacaktır. Mobil uygulama tüm bunlar ile sınırlı kalmayıp sizlerin alan içerisinde yer alan banka ATM'lerini de rahatlıkla bulmanıza yardımcı olacaktır. Böylelikle boş yere aradığınız yeri bulmanız için zaman kaybı yaşamayacaksınız ve direk olarak doğru yöne yönlendirileceksiniz.

 

 

İstanbul'u Keşfet Özelliği

Bu özellik sizlerin İstanbul'da daha keyifli vakit geçirmenize yardımcı olacaktır. İstanbul içerisinde gerçekleşecek olan tüm etkinlikler sizinle an ve an paylaşacak güzel bir uygulamadır. Böylece özellikle İstanbul'a seyahat edecek olan kişiler tüm bunlardan önceden haber almış olacaktır. Aynı zamanda bu uygulamaya giriş yaptığınızda rahatlık ile ücretsiz internet özelliğini kullanma hakkında sahip olacaksınız. Ulaşım seçenekleri kısmından havalimanına bulunduğunuz konumdan en rahat nasıl ulaşabileceğinizi elde edebilirsiniz. Bu uygulama hem iOS cihazlarına hem de Android cihazlarına rahatlıkla indirilip kullanılabilmektedir.