İstanbul Havalimanı Kayıp Eşya

İstanbul Havalimanı, şehrin Avrupa Yakasında Arnavutköy Tayakadın mevkiinde hizmet veren bir havalimanıdır. Atatürk Havalimanı uçuşlara kapatıldığından dolayı Sabiha Gökçen Havalimanı ile birlikte iki adet havalimanı hizmet vermektedir. Oldukça yeni ve modern bir havalimanı olan İstanbul Havalimanında elbette bazı sorunlar yaşanabiliyor. Bunlardan en çok olanı ise havalimanının büyüklüğünden dolayı eşyaların sık sık kaybolması ve bir türlü bulunmamasıdır. Firmamız İstanbul havalimanı araba kiralama unutulan eşyalarda ise müşterilerimize telefonlarından ulaşarak bildirim gerçekleştiriyoruz. Diğer firmamız olan sabiha gökçen araç kiralama ise yine müşterilerimizi arayarak kayıp eşyanın bildirimini gerçekletiriyoruz.

 

 

Kayıp Eşya Bürosu

6 Nisan 2019 tarihi itibariyle Atatürk Havalimanındaki tüm uçuşlar İstanbul Havalimanına yönlendirilecek olup bu nedenle de havalimanındaki yolcu yoğunluğu artmıştır. Bu durum da yolcuların eşyalarını kaybetmelerine ve bir türlü bulamamalarına yol açmıştır. Firmamız olarak herhangi bir eşya kaybı durumunda hizmet vermekteyiz.

 

 

İstanbul Havalimanı'nda ya da katlı otoparkta, unutularak kaybolan eşyaların, düzenli bir biçimde saklanıp teslim edildiği kayıp ve buluntu eşya ofisi İç Hatlar Terminali geliş katında yedi gün yirmi dört saat hizmet vermektedir.

 

 

Ofiste muhafaza edilen tüm kayıp eşyalar sahiplerine alındığı gibi teslim edilmektedir. Ayrıntılı bilgi için, lütfen aşağıdaki yazılı telefondan İstanbul Havalimanı Müşteri İlişkileri Servisi ile irtibat kurulması gerekmektedir.

 

 

444 1 442 numaralı telefondan havalimanı santrali için biri ve daha sonra kayıp eşya işlemleri için ikiyi, daha sonrasında da terminal kayıp eşya için altıyı tuşlamak eşyasını kaybeden yolcular için gerekli olacaktır. +90 212 891 91 91 numaralı telefondan müşteri hizmetleri için sıfır tuşlanarak yine aynı hizmete ulaşılabilir.

 

 

Buluntu ve Kayıp Eşya Ofisi

İstanbul Havalimanı terminal binasının İç Hatlar ve Dış Hatlar Geliş salonunda bulunan kayıp ve buluntu eşya ofisine kolay bir biçimde ulaşılabilir. Kayıp ve Buluntu Eşya Bürosu, sadece Türk Hava Yolları (THY) ve Anadolu Jet yolcularının kayıp olan bagajlarını takip etmektedir. Kayıp bagajlar, Türk Hava Yolları web sitesi üzerinden de ayrıca takip edilebilir. Bu büromuzun da çalışma saatleri yedi gün yirmi dört saat olarak gerçekleşmekte olup, herhangi bir eşyasını kaybeden tüm yolcular Türk Hava Yolları için 212 444 0 849 numaralı telefon sayesinde kayıp hizmetleri servisi ile iletişime geçebilirler.

İstanbul Havalimanı Kayıp Eşya Form Doldurmak İçin Tıklayın