İstanbul Havalimanı Gelen Uçuşlar

İnsanların ulaşım için başvurdukları farklı yollar vardır. İnsanların başvurdukları ulaşım yolları kara, hava, demir ve yenilerde popüler hale gelen deniz yoludur. Özellikle son zamanlarda en fazla tercih edilen, yolcuların en fazla başvurdukları ulaşım yollarından biri ise hiç şüphesiz kısa zamanda varılacak noktaya ulaşmayı sağlayan hava yollarıdır. Hava yollarında ise her geçen gün yeni gelişmelerle birlikte havalimanı sayısı ve hava limanında verilen rehberlik hizmetleri de artmıştır. Bunun en güzel örneğini ise en büyük havalimanlarını bünyesinde bulunduran İstanbul'da görmekteyiz.

Türkiye nüfusunun büyük bir dilimini bünyesinde bulunduran İstanbul yolcuların ihtiyacını karşılamak için her iki yakada da ayrı olmak üzere iki tane havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan biri Sabiha Gökçen diğeri ise İstanbul Havalimanı'dır. Her iki havalimanı da yolcu kapasitesi ile oldukça fazla yolcuya hizmet etmektedir. Yeni açılan ve her geçen gün yeni yerlere uçuşları ile İstanbul Havalimanı daha gözde bir hale gelmiştir.

İstanbul'da yapılan hava yolları değişikliği sonucunda Atatürk Havalimanı İstanbul Havalimanı'na taşınmıştır. İstanbul Havalimanı ise Avrupa yakasındaki Karadeniz kıyısındaki bölgede yer bulunmaktadır.

2019 yılında kullanıma açılan bu havalimanı her geçen gün bünyesindeki gidiş-geliş uçuşlarını artırarak ve havalimanında yolculara sunduğu rehberlik hizmetleri ile daha fazla yolcuya hitap etmektedir. Bununla birlikte İstanbul Havalimanı bulunduğu coğrafi konumu ile uçuş ağı haline gelmiştir.

İstanbul Havalimanı'na ulaşım için farklı alternatifler(metro, hızlı tren, taksi, özel araç) mevcuttur. İstanbul Havalimanı'nda bir ilk yaşandı yere döşenen radarlar ile hız kontrolü ve güvenlik daha kolay bir şekilde sağlanmaktadır.

İstanbul Havalimanı yolcularına farklı alanlarda gerekli rehberliği yaparak kolaylık sağlamaktadır. Yolculara rehberlik yapılan alanlar ise şunlardır; Duty Free (alışveriş), yeme- içme, araç kiralama, sağlık& güzellik, İGA Pass Premium hizmeti(sıraya girmeden geçiş önceliği tanınması).

İstanbul Havalimanı'na farklı gelen uçuşlar bulunmaktadır. Farklı hava yolları firmalarının uçuşları mevcuttur.

Bu gelen uçuşlar ise şunlardır:

Turkish Airlines firmasının;

 1. Dublin-İstanbul,
 2. Lizbon- İstanbul,
 3. Dakar- İstanbul
 4. İzmir- İstanbul
 5. Milano- İstanbul, vb... gelen uçuşları vardır.
 1. Atlas Golabal firmasının;
 1. Medine- İstanbul,
 2. Paris- İstanbul,
 3. Düseldorf- İstanbul,
 4. Bağdat- İstanbul,
 5. Londra- İstanbul, vb... gelen uçuşları vardır.

Bu firmaların yanı sıra Onurair, Indıgo, Qatar, vb... firmalarında farklı gün ve saatlerde gelen uçuşları bulunmaktadır.