İstanbul Havalimanı Araç Kiralama Neden Yapılır?

Günümüzde büyük şehirlerde veya kırsal kesimlerde ulaşım adına büyük problemler yaşanmaktadır. Bu problemlere çözüm olarak insanlar farklı çözüm yolları aramaktadır. Kimi insanlar buna çözüm olarak toplu taşımayı, kimisi kendi özel araçları kullanmayı tercih etmektedir. Bunlara ek olarak bazı insanlarda bu ihtiyaçlarını araç kiralayarak ulaşımı kendi açılarından kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

 

 İstanbul Havalimanı Araç Kiralama Güvenli Mi?

 

Sokak aralarında kendi küçük çapında sadece kağıt üstünde araç kiralama ofisleri bulunmaktadır. Bunlar genel olarak yürütmeyi senet ve boş kağıda imza ile yürütmektedir. Bu ofisler fazla güven vermemektedir.

 

Kaza veya arızalanma durumunda araç kiralayan kişiye büyük faturalar çıkarabilmektedir. Bu durumlara karşı araba kiralamalara karşı olan kaskoyu yaptırmadıkları için tüm faturayı araç kiralayana yüklemektedirler ve olan olmayan tüm masrafları yüklenici karşılamış olmaktadır. Sokak arasında buluna çoğu araçta hiçbir kasko bile bulunmamaktadır.

 

 

İstanbul Havaalanından Araç Kiralama

 

İstanbul havalimanı araç kiralama bulunan kiralama filoları daha profesyonel ve geniş kiralama ağıyla insanlara daha iyi kalitede hizmet etmektedir. Araç kiralayan kişilerin risklerini minimuma indirerek güven vermektedir. Eğer araçta hasar ve arıza durumu ile karşılaşılırsa kasko yardımıyla kiralayana yükleme durumu olmaksızın sorunlar kısa sürede çözülmektedir. Buna ek olarak böyle durumda sürücüye ek yedek araç hizmeti bile sağlanmaktadır.

 

İnsanlar araba kiraladıkları zaman opsiyonel olarak farklı hizmetlerden de yararlanma imkanları bulunmaktadır. Bu hizmetlerin başında navigasyon opsiyonel olarak araca takılmaktadır. Eğer çocuğunuz var ise ek çocuk koltuğu talebinde de bulunabilirsiniz. Bunları alırken günlük ek cüzi fiyatlar sizden talep edilmektedir.

 

 Kaza veya Hasar Durumu

 

 Kurumsal firmalardan araç kiraladığımız zaman rent a car kaskosu bulunacağı için kaza veya arıza durumunda kaza hasar tutanağını tutmamız gerekmektedir. İşimizi riske atmamak adına bu raporun polis tarafından da imzalanması bizim adımıza bir artı olacaktır.

 

Alkollü olma durumunu da göz önüne bulundurabilecekleri için ıslak imzalı bir tutanak istemektedirler. Bu tutanak varsa elinizde sizlik hiç bir problem olmayacaktır. Tüm fatura sigorta veya kasko şirketine devredilmiş olur.

 

 Mahalle Arasında Araç Kiralama Problemi

 

Fakat kiralama işini Mahalle-sokak arası bir kiralama yerinden yapmanız durumunda kaza anında ıslak imzalı bir tutanak bile yazsanız önünüze engel çıkarma ihtimalleri çok yüksek. Bunun en önemli nedeni bir anlaşma çerçevesinde anlaşma yapılmamaktadır.

 

Kimlik fotokopisini alarak size boş kağıda imza attırarak elinizi ayağınızı bağlamaktadır. Bir problem yaşadıklarında tüm fatura size kalacaktır. Bundan dolayıdır ki; kurumsal firmaların acentelerinden araç kiralamayı tercih edersen daha rahat bir hizmet almış oluruz.